• Efektywny środek do usuwania smoły 1kg
 • Efektywny środek do usuwania smoły 1kg

Efektywny środek do usuwania smoły 3 kg + DOSTAWA GRATIS !

168,80 zł
Brutto
HA/ESDS-3
Ilość

Niezwykle skuteczny proszek do czyszczenia komina w formie granulatu. Usuwa smołę i sadzę, pomagając utrzymać niezbędną czystość w kominie. Opakowanie 3 X 1 kg.

OFERTA PROMOCYJNA ZAWIERA 3 OPAKOWANIA PO 1 KG = 3 KG ŚRODKA Z DOSTAWĄ GRATIS !

Efektywny środek do usuwania smoły

Skoncentrowany preparat w formie granulatu - niezwykle skuteczny proszek.


Główne cechy:

 • Niezwykła skuteczność w usuwaniu sadzy i smoły,
 • Wysoka wydajność,
 • Łatwość stosowania,
 • Regularnie stosowanie środka poprawia jakość pracy i urządzenia oraz zmniejsza zużycie paliwa,
 • Do wszystkich urządzeń opalanych paliwem stałym (węgiel, drewno),
 • Renomowany producent - HANSA,
 • Trwałe opakowanie wielokrotnego użytku.

OPIS:

Preparat do usuwania smoły Hansa składa się z mieszkanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna – smoła znajdująca się w drewnie rozkłada się na palne gazy, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. Z tego powodu wyparowuje woda – główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie kruche pozostałości smoły, które osypują się w dół, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu.

Tak naprawdę nie płonie samo drewno, a wydzielające się z niego palne gazy. Na początku, po nagrzaniu się drewna do 150 0C, rozkładają się celuloza i lignina – zachodzi zjawisko pirolizy. Wydzielają się palne gazy: wodór, tlenek węgla, metan, które od razu ulegają spaleniu. Płomień stymuluje dalszy rozkład termiczny drewna. Błękitny płomień oznacza, że spala się toksyczny gaz – tlenek węgla. Gdy palą się gazy wydzielające się z drewna, widzimy dym. Biały dym tworzy para wodna wydzielająca się z drewna, a czarny – węgiel drobnocząsteczkowy (sadza) oraz trudnopalne opary kreozotu, znajdujące się w drewnie. Po zakończeniu procesu pirolizy pozostaje węgiel, który nie pali się już otwartym płomieniem, a jedynie się tli, reagując z tlenem z powietrza oraz wydziela dwutlenek węgla i parę wodną. Wydzielające się razem z dymem sadza i kreozot stwarzają największe niebezpieczeństwo. Para wodna wytwarzająca się podczas spalania drewna „zlepia“ je, schładza i nie pozwala spłonąć. Z powodu dużej masy te lepkie elementy sadzy nie mogą zostać usunięte razem z dymem, dlatego też osadzają się na elementach urządzenia grzewczego i komina, tworząc osad ze smoły. Nawet niewielka jej ilość nie pozwala na normalne działanie urządzenia, zmniejsza jego efektywność, przyspiesza zużywanie się i korozję urządzeń, a w kominie może nawet spowodować pożar. W celu uniknięcia tych zagrożeń należy regularnie stosować środki do usuwania smoły firmy HANSA.

 

Opakowanie 1 kg wystarcza na wielokrotne użycie (ok 60 cykli czyszczenia).

Skuteczność środka do czyszczenia komina Hansa


UŻYCIE:

Należy wsypać 1 lub 2 miarki do urządzenia grzewczego przed rozpaleniem go. Na początku zaleca się używać środka za każdym razem, gdy rozpalasz ogień. Po dziesiątym razie należy używać środka co 4-5 rozpalenie urządzenia.

Sposób użycia środka do czyszczenia komina


ZAPEWNIAMY:

RAZ SPRÓBUJESZ I JUŻ Z TEGO ŚRODKA NIE ZREZYGNUJESZ.

DLACZEGO ?

PONIEWAŻ TO NA PRAWDĘ DZIAŁA !!!

 • Szybka dostawa

 • Potrzebujesz pomocy?

  Zadzwoń! tel. 514 650 270

 • Bezpieczne płatności

  Zapłać przez przelewy24

Oferujemy oryginalne produkty znanych marek:

Producent Fakro

oman%20-%20logo.PNG

Wirplast.png

Logo budmat

hansa-logo.png

skylight.png

dospel logo.png

Demo Options

Select Theme Color
Select Menu
Select Layout Style
Select Body Image

Background only applies for Boxed, Framed, Rounded Layout