Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Efektywny środek do usuwania smoły 0,5kg
 • Efektywny środek do usuwania smoły 0,5kg
 • Efektywny środek do usuwania smoły 0,5kg
 • Efektywny środek do usuwania smoły 0,5kg

Efektywny środek do usuwania smoły 0,5kg

29,00 zł
Brutto
HA/ESDS-0,5
Ilość

Niezwykle skuteczny proszek do czyszczenia komina w formie granulatu. Opakowanie 0,5 kg.

Efektywny środek do usuwania smoły

Skoncentrowany preparat w formie granulatu - niezwykle skuteczny proszek.


Główne cechy:

 • Niezwykła skuteczność w usuwaniu sadzy i smoły,
 • Wysoka wydajność,
 • Łatwość stosowania,
 • Regularnie stosowanie środka poprawia jakość pracy i urządzenia oraz zmniejsza zużycie paliwa,
 • Do wszystkich urządzeń opalanych paliwem stałym (węgiel, drewno),
 • Renomowany producent - HANSA,
 • Trwałe opakowanie wielokrotnego użytku.

OPIS:

Preparat do usuwania smoły Hansa składa się z mieszkanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna – smoła znajdująca się w drewnie rozkłada się na palne gazy, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. Z tego powodu wyparowuje woda – główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie kruche pozostałości smoły, które osypują się w dół, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu.

Tak naprawdę nie płonie samo drewno, a wydzielające się z niego palne gazy. Na początku, po nagrzaniu się drewna do 150 0C, rozkładają się celuloza i lignina – zachodzi zjawisko pirolizy. Wydzielają się palne gazy: wodór, tlenek węgla, metan, które od razu ulegają spaleniu. Płomień stymuluje dalszy rozkład termiczny drewna. Błękitny płomień oznacza, że spala się toksyczny gaz – tlenek węgla. Gdy palą się gazy wydzielające się z drewna, widzimy dym. Biały dym tworzy para wodna wydzielająca się z drewna, a czarny – węgiel drobnocząsteczkowy (sadza) oraz trudnopalne opary kreozotu, znajdujące się w drewnie. Po zakończeniu procesu pirolizy pozostaje węgiel, który nie pali się już otwartym płomieniem, a jedynie się tli, reagując z tlenem z powietrza oraz wydziela dwutlenek węgla i parę wodną. Wydzielające się razem z dymem sadza i kreozot stwarzają największe niebezpieczeństwo. Para wodna wytwarzająca się podczas spalania drewna „zlepia“ je, schładza i nie pozwala spłonąć. Z powodu dużej masy te lepkie elementy sadzy nie mogą zostać usunięte razem z dymem, dlatego też osadzają się na elementach urządzenia grzewczego i komina, tworząc osad ze smoły. Nawet niewielka jej ilość nie pozwala na normalne działanie urządzenia, zmniejsza jego efektywność, przyspiesza zużywanie się i korozję urządzeń, a w kominie może nawet spowodować pożar. W celu uniknięcia tych zagrożeń należy regularnie stosować środki do usuwania smoły firmy HANSA.

 

Opakowanie 0,5 kg wystarcza na wielokrotne użycie (ok 30 cykli czyszczenia).

Skuteczność środka do czyszczenia komina Hansa


UŻYCIE:

Należy wsypać 1 lub 2 miarki do urządzenia grzewczego przed rozpaleniem go. Na początku zaleca się używać środka za każdym razem, gdy rozpalasz ogień. Po dziesiątym razie należy używać środka co 4-5 rozpalenie urządzenia.

Sposób użycia środka do czyszczenia komina


ZAPEWNIAMY:

RAZ SPRÓBUJESZ I JUŻ Z TEGO ŚRODKA NIE ZREZYGNUJESZ.

DLACZEGO ?

PONIEWAŻ TO NA PRAWDĘ DZIAŁA !!!

 • Szybka dostawa

 • Potrzebujesz pomocy?

  Zadzwoń! tel. 514 650 270

 • Bezpieczne płatności

  Zapłać przez przelewy24

Oferujemy oryginalne produkty znanych marek:

Producent Fakro

oman%20-%20logo.PNG

Wirplast.png

Logo budmat

hansa-logo.png

skylight.png

dospel logo.png

Demo Options

Select Theme Color
Select Menu
Select Layout Style
Select Body Image

Background only applies for Boxed, Framed, Rounded Layout