BLACHA GONTOPODOBNA Z POSYPKĄ

BLACHODACHÓWKA, BLACHA, GONT STALOWY Z POSYPKĄ METROSHAKE I - KOLOR CIENIOWANY GRAFITOWO CZARNY

Nowy produkt

Blacha z posypką ceramiczną - Metroshake I, gont stalowy, gonty stalowe, blaszane, blacha z posypką kwarcową

Więcej szczegółów

28,50zł brutto

Więcej informacji

Blacha z posypką ceramiczną - Metroshake I

z gwarancją Producenta 50 lat !!!   

 

 

 

 

 

 

1 sztuka = 28,50 zł brutto 

w tym 23% VAT  

 

 

 

 

 

MetroShake I
Wiernie oddaje charakterystyczną dla gontów drewnianych fakturę. Pomimo że pojedynczy panel jest niepozorny całe połacie prezentują się niezwykle okazale.

 

 

 

 

Szerokość całkowita: 1365mm x 410mm

Szerokość krycia: 1250mm x 370mm

Waga: 3,1 kg/szt

Zapotrzebowanie: 1m2 = 2,17szt   

 

 

Gonty stalowe to nic innego jak dachówka stalowa z kruszywem ceramicznym. Pokrycie to pomimo że jest lekkie, jak zwykła blachodachówka, oferuje trwałość na poziomie bardzo dobrych dachówek ceramicznych. 

Jako system montowany na dachu nie ma sobie równych i podobnych. Montuje się go „w łatach” za pomocą gwoździ, przez co:
po pierwsze – znakomicie usztywnia więźbę dachową
po drugie - gwoździe przybija się w miejscu, gdzie nie zachodzi potrzeba stosowania dodatkowych uszczelnień
po trzecie – pokrycie jest bardzo wytrzymałe na bardzo silne podmuchy wiatru – do 250km/h (dachówka ok 150km/h)

System montuje się bez jakichkolwiek uszczelek (kalenice, kosze, itp.) przez co jest bezobsługowy, w przeciwieństwie do dachów ceramicznych, gdzie do stworzenia całego dachu używa się dziesiątków wątpliwej jakości akcesorii.Pokrycie dachowe Metro posiada pozytywne opinie konserwatorów zabytków, jako produkty, które można stosować przy konserwacji zbytków. Podstawowym elementem naszych systemów dachowych jest panel dachówkowy.


We wszystkich profilach ma on podobne wymiary: 1330mm x 410mm i różni się tylko przetłoczeniem. Właśnie taka budowa, oparta na niewielkich gabarytach elementu,
gwarantuje bardzo małą odpadowość (max ok. 3%),nawet na dachach o bardzo skomplikowanej budowie i rozwiązuje wiele problemów, które występują w przypadku blach arkuszowych.

Bardzo ważnym problemem, mającym olbrzymi wpływ na żywotność dachu jest prawidłowa cyrkulacja powietrza, odbywająca się pomiędzy pokryciem a elementami pod nim (folia dachowa, papa, deski). Nasze panele ułożone na konstrukcji składającej się z łat i kontrłat, umożliwiają niczym nieskrępowany ruch powietrza, które może wchodzić przy okapie dachu jak i pomiędzy panelami a wychodzić przy kalenicy (przypadku arkuszy blach dachówko-podobnych obieg powietrza odbywa tylko pomiędzy okapem a kalenicą). Fakt ten ma decydujący wpływ na warunki, jakie panują pod pokryciem dachowym. W przypadku MetroBond czy MetroShake szybki obieg powietrza ma istotne znaczenie dla obniżenia temperatury panującej pod pokryciem jak i na bardzo efektywne odprowadzanie pary wodnej (wilgoci), powstającej wskutek różnic temperatur wnętrza domu i dachu. Należy jednak podkreślić, że nasze systemy pomimo dużej przepuszczalności powietrza, pozostają nadzwyczaj szczelne i nawet podczas huraganowych wiatrów ( do 200 km/h ) nie przepuszczą wody.

Produkty firmy Metrotile są sprzedawane na całym świecie i zdobyły rzesze zadowolonych klientów ceniących sobie jakość, walory funkcjonalne i niepowtarzalny wygląd. Każdy element naszego systemu został użyty w konkretnym celu.


Stal - jest materiałem cenionym za swoją wytrzymałość i mały ciężar. Dlatego blachodachówki z kruszywem naturalnym Metro ważą siedem razy mniej niż dachówki cementowe czy ceramiczne, tylko 7.1 kg / m2. Jako, że jest to pokrycie lekkie, doskonale nadaje się na renowacje starych dachów, dzięki temu również w nowych konstrukcjach można albo zaprojektować więźbę dachową o mniejszych przekrojach krokwi, albo stosować więźby przygotowane do ciężkich pokryć i uzyskać dodatkowy margines bezpieczeństwa przed np. ponadnormowo wysokimi opadami śniegu.

Granulat - pokrywa powierzchnie paneli oraz elementów wykończeniowych i spełnia dwojaką rolę: funkcjonalną i estetyczną. Do pierwszej należy wygłuszanie odgłosów spadających kropel deszczu, zapobieganie zsuwaniu się śniegu z dachu, co eliminuje uszkodzenia systemów rynnowych. Kruszywo kamienne pełni również rolę dodatkowo ochrony przed działaniem negatywnych wpływów środowiska naturalnego. Tego typu zabezpieczenia były już używane podczas II wojny światowej do ochrony bunkrów przed korozją- oznacza to, że technologia ta rozwija się już od ponad 50 lat. Rola estetyczna sprowadza się do nadania pokryciu koloru i niepowtarzalnej faktury.

 

 

 

 

Dostępny kolor na promocji to cieniowany grafitowo czarny jak na zdjęciu głównym. 

 

 

Promocja na kolor cieniowany grafitowo czarny jak na zdjęciu głównym, obowiązuje przy zakupie min 150m2 całego dachu.

 

 

 
Dostawa i czas realizacji do uzgodnienia.
(Posiadamy własny transport)
Podana cena jest ceną brutto za 1m2 całkowity
czyli 2,17 sztuki panela.
Pisemna gwarancja Producenta 50 lat. 


SZUKASZ SOLIDNEGO DACHU
W DOBREJ CENIE ???


WYŚLIJ NAM WYMIARY SWOJEGO DACHU
A OTRZYMASZ SZCZEGÓŁOWĄ WYCENĘ
NA KOMPLETNY DACH.Kontakt :

Dom-Dach
Centrum pokryć dachowych

34-222 Zawoja 1365
tel : + 48 - 514 - 650 - 270
e-mail : biuro@domdach.eu

 Dostawa ponadgabarytowa. Koszt i termin dostawy jest ustalany indywidualnie.